Civil Servants’ Paydays – Tarikh Bayaran Gaji dan Pencen Bulanan Kakitangan Awam 2021

Tarikh Pembayaran Gaji dan Pencen Kakitangan Kerajaan (Malaysia Civil Servants’ Pay Days)

Download your monthly Payslip HERE.

Malaysia Public Holidays for Year 2021

2021 Tarikh Bayaran Gaji (Pay days for Year 2021)

January 25.01.2021 Monday
February 09.02.2021 Tuesday Chinese New Year 12 – 13 Feb 2021
March 18.03.2021 Thursday
April 22.04.2021 Thursday
May 06.05.2021 Thursday Hari Raya Aidilfitri 13 – 14 May 2021
Pesta Keamatan 30 – 31 May 2021
June 14.06.2021 Monday Hari Gawai 1 – 2 June 2021
July 14.07.2021 Wednesday Hari Raya Haji 20 – 21 July 2021
August 19.08.2021 Thursday
September 23.09.2021 Thursday
October 25.10.2021 Monday
November 25.11.2021 Thursday Deepavali 4 Nov 2021
December 20.12.2021 Monday Christmas Day 25 Dec 2021

 

2021 Tarikh Bayaran Pencen (Pay days for Pensions 2021)

January 21.01.2021 Thursday
February 08.02.2021 Monday Chinese New Year 12 – 13 Feb 2021
March 15.03.2021 Monday
April 20.04.2021 Tuesday
May 05.05.2021 Wednesday Hari Raya Aidilfitri 13 – 14 May 2021
Pesta Keamatan 30 – 31 May 2021
June 10.06.2021 Thursday Hari Gawai 1 – 2 June 2021
July 12.07.2021 Monday Hari Raya Haji 20 – 21 July 2021
August 18.08.2021 Wednesday
September 21.09.2021 Tuesday
October 21.10.2021 Thursday
November 18.11.2021 Thursday Deepavali 4 Nov 2021
December 16.12.2021 Thursday Christmas Day 25 Dec 2021

2020 Tarikh Bayaran Gaji  (Pay days for Year 2020)

January 16.01.2020  Thursday Chinese New Year  25 – 26 Jan  2020
February 24.02.2020 Monday
March 25.03.2020 Wednesday
April 23.04.2020 Thursday
May 14.05.2020 Thursday Hari Raya Aidil Fitri 24 – 25 May 2020
Pesta Keamatan 30 – 31 May 2020
June 22.06.2020 Monday Hari Gawai  1 – 2 June 2020
July 23.07.2020 Thursday Hari Raya Haji 31 July & 1 Aug 2020
August 25.08.2020 Tuesday
September 24.09.2020 Thursday
October 26.10.2020 Monday
November 25.11.2020 Wednesday Deepavali  14 Nov 2020
December 17.12.2020 Thursday Christmas Day  25 Dec 2020

 

2020 Tarikh Bayaran Pencen  (Pay days for Pensions 2020)

January 15.01.2020  Wednesday Chinese New Year  25 – 26 Jan  2020
February 20.02.2020 Thursday
March 19.03.2020 Thursday
April 21.04.2020 Tuesday
May 13.05.2020 Wednesday Hari Raya Aidil Fitri 24 – 25 May 2020
Pesta Keamatan 30 – 31 May 2020
June 18.06.2020 Thursday Hari Gawai  1 – 2 June 2020
July 21.07.2020 Tuesday Hari Raya Haji 31 July & 1 Aug 2020
August 19.08.2020 Wednesday
September 21.09.2020 Monday
October 21.10.2020 Wednesday
November 19.11.2020 Thursday Deepavali  14 Nov 2020
December 16.12.2020 Wednesday Christmas Day  25 Dec 2020

 

Archives (Previous year pay days)

 

MORE :

SSM Baharu New Teacher Salary Scale DG 29 – 54

Semakan Kenaikan Pangkat Guru PPPS dan PPPLD

Tarikh Bayaran Gaji Kakitangan Awam

Senarai Cuti-cuti setiap Negeri dan Cuti Umum

Semakan Penggal Persekolahan

Semakan Keputusan Peperiksaan di Sekolah Rendah dan Menengah

Semakan Keputusan UPSR, PMR, SPM, STPM Terminal, STPM Baharu

Semakan calon PLKN Program Latihan Khidmat Negara

Semakan Takwim Peperiksaan Awam

Panduan Gred Pemarkahan UPSR, PMR, SPM, STPM

 

Comments: 3

Please share to benefit others by clicking the share buttons bar (top or bottom)

Leave a Reply to FOO AI LING Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *