Civil Servants’ Paydays – Tarikh Bayaran Gaji dan Pencen Bulanan Kakitangan Awam 2019

Tarikh Pembayaran Gaji dan Pencen Kakitangan Kerajaan (Malaysia Civil Servants’ Pay Days)

Download your monthly Payslip HERE.

Malaysia Public Holidays for Year 2019

2019 Tarikh Bayaran Gaji (Pay days for Year 2019)

January 24.01.2019 Thursday
February 25.02.2019 Monday Chinese New Year 5 – 6 Feb 2019
March 25.03.2019 Monday
April 25.04.2019 Thursday
May 23.05.2019 Thursday Pesta Keamatan 30 – 31 May 2019
June 25.06.2019 Tuesday Hari Gawai 01 – 02 Jun 2019
Hari Raya Aidil Fitri 5 – 6 Jun 2019
July 25.07.2019 Thursday
August 22.08.2019 Thursday Hari Raya Haji 11 Aug 2019
September 25.09.2019 Wednesday
October 17.10.2019 Thursday Deepavali 27 Oct 2019
November 25.11.2019 Monday
December 18.12.2019 Wednesday Christmas Day 25 Dec 2019

 

2019 Tarikh Bayaran Pencen (Pay days for Pensions 2019)

January 22.01.2019 Tuesday
February 21.02.2019 Thursday Chinese New Year 5 – 6 Feb 2019
March 21.03.2019 Thursday
April 18.04.2019 Monday
May 21.05.2019 Tuesday Pesta Keamatan 30 – 31 May 2019
June 20.06.2019 Thursday Hari Gawai 01 – 02 Jun 2019
Hari Raya Aidil Fitri 5 – 6 Jun 2019
July 18.07.2019 Thursday
August 19.08.2019 Monday Hari Raya Haji (Qurban) 11 Aug 2019
September 19.09.2019 Thursday
October 14.10.2019 Monday Deepavali 27 Oct 2019
November 21.11.2019 Thursday
December 16.12.2019 Monday Christmas Day 25 Dec 2019

 


2018 Tarikh Bayaran Gaji (Pay days for Year 2018)

January 25.01.2018  Thursday
February 08.02.2018 Thursday  Chinese New Year  16 – 17 Feb 2018
March 22.03.2018 Thursday
April 25.04.2018 Wednesday
May 24.05.2018 Thursday Pesta Keamatan 30 – 31 May 2018
June 07.06.2018 Thursday Hari Raya Aidil Fitri 15 – 16 Jun 2018
July 25.07.2018 Wednesday
August 14.08.2018 Tuesday Hari Raya Haji 22 Aug 2018
September 25.09.2018 Tuesday
October 25.10.2018 Thursday
November 22.11.2018 Thursday Deepavali 06 Nov 2018
December 24.12.2018 Monday Christmas Day  25 Dec 2018

 

2018 Tarikh Bayaran Pencen (Pay days for Pensions 2018) 

January 18.01.2018  Thursday
February 07.02.2018 Wednesday  Chinese New Year  16 – 17 Feb 2018
March 21.03.2018 Wednesday
April 19.04.2018 Thursday
May 21.05.2018 Monday Pesta Keamatan 30 – 31 May 2018
June 06.06.2018 Wednesday Hari Raya Aidil Fitri 15 – 16 Jun 2018
July 19.07.2018 Thursday
August 13.08.2018 Monday Hari Raya Haji (Qurban) 22 Aug 2018
September 20.09.2018 Thursday
October 18.10.2018 Thursday
November 21.11.2018 Wednesday Deepavali 06 Nov 2018
December 20.12.2018 Thursday Christmas Day  25 Dec 2018

ggggggggggggggg

2017 Tarikh Bayaran Gaji (Pay days for Year 2017)

January 19.01.2017  Thursday
 Chinese New Year  28 -29 Jan 2017
February 23.02.2017 Thursday
March 23.03.2017 Thursday
April 25.04.2017 Tuesday
May 25.05.2017 Thursday Pesta Keamatan 30 – 31 May
June 15.06.2017 Thursday Hari Raya Aidil Fitri 25 – 26 Jun
July 25.07.2017 Tuesday
August 24.08.2017 Thursday
September 25.09.2017 Monday Hari Raya Haji  1 Sept 
October 11.10.2017 Wednesday Deepavali 18 Oct
November 23.11.2017 Thursday
December 21.12.2017 Thursday Christmas Day  25 Dec

 

2017 Tarikh Bayaran Pencen (Pay days for Pensions 2017) 

January 18.01.2017
Wednesday
 Chinese New Year  28 -29 Jan 2017
February 21.02.2017 Tuesday
March 21.03.2017 Tuesday
April 20.04.2017 Thursday
May 18.05.2017 Thursday Pesta Keamatan 30 – 31 May
June 14.06.2017 Wednesday Hari Raya Aidil Fitri 25 – 26 Jun
July 20.07.2017 Thursday
August 21.08.2017 Monday
September 20.09.2017 Wednesday Hari Raya Haji  1 Sept 
October 10.10.2017 Tuesday Deepavali 18 Oct
November 21.11.2017 Tuesday
December 20.12.2017 Wednesday Christmas Day  25 Dec

 

Archives

 

MORE :

SSM Baharu New Salary Scale DG 29 – 54

Semakan Kenaikan Pangkat Guru PPPS dan PPPLD

Tarikh Bayaran Gaji Kakitangan Awam

Senarai Cuti-cuti setiap Negeri dan Cuti Umum

Semakan Penggal Persekolahan

Semakan Keputusan Peperiksaan di Sekolah Rendah dan Menengah

Semakan Keputusan UPSR, PMR, SPM, STPM Terminal, STPM Baharu

Semakan calon PLKN Program Latihan Khidmat Negara

Semakan Takwim Peperiksaan Awam

Panduan Gred Pemarkahan UPSR, PMR, SPM, STPM

 

Comments: 3

Please share this page by clicking the share buttons found at the top of this page

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *